Tokyo Ulusal Müze

Tokyo Ulusal Müzesi: Tokyo’da bir müze yapılmış olsa herhalde en iyisi bu olurdu. Japonya’nın en eski ve en geniş müzesidir.

Tokyo Ulusal Müzesi yeryüzündeki en büyük koleksiyon, güzel sanatlar ve el yapımı ürünlere ev sahipliği yapmaktadır. Altı binadan oluşan müzede Samuray silahlarını, Şahane çanak çömlek işlerini, dekore edilmiş türbeleri, kimonoları, resimler ve çok daha fazlasını göreceksiniz. Bu sanatsal işler Japon halkının tarihini gözler önüne sermektedir. Ayrıca Asya Galerisinde kıtanın her parçasından izler bulacaksınız.

Japonya’ya gelen ziyaretçilerden biri ise şöyle diyordu: Müzedeki mimari yerlerden çok etkilendim. Geçmişteki medeniyetlerin yapmış olduğu el ürünlerinin hepsi olağan üstü.

Müze Tito civarında bulunmaktadır. Metroyla çok kolay ulaşabilirsiniz. Müzeye gelen dört farklı metro hattı bulunmaktadır. Bu metrolar JR, Ginza, Chiyoda Tokyo ve Keisei. En popüler metro durağı ise Ueno istasyonudur. Çünkü pek çok hat burada birleşmektedir. Ueno parkın temiz havasını seveceğinizden emin olabilirsiniz. Park Müzeyi ve Hayvanat bahçesini çevreler. Bilet 7.75 Dolardır. Müze sabah saat 09:30’da açılmakta ve 17:00’a kadar açık kalmaktadır. Pazartesi hariç her gün açıktır.